У місті Гвадалахара (Мексика) відбувся IV Міжнародний Форум IFSES 2016 (International Forum for Science and Engineering Students), під час якого власні наукові та технічні проекти представили 150 студентів.

Цього року вперше в Форумі взяли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів. Учнівські проекти були представлені від України, Казахстану, Російської Федерації, Мексики, Словенії, Палестини, Колумбії.

7 учнів – переможців національного етапу IFSES, що у лютому цього року був проведений Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, вибороли право представляти Україну на всесвітньому науковому конкурсі.

У результаті захисту наукових проектів у Мексиці делегація України виборола три основних нагороди та дві спеціальні відзнаки:

1. Андрій Рабець, вихованець Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді (тема проекту «Застосування методів генної інженерії для з'ясування функцій генів, що входять до кластеру генів асиміляції сульфатів») – І місце
  2. Євгенія Дуброва, учениця 9 класу Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А.С.Макаренка, Полтавська область (тема проекту «Використання рослин-саліцилатів як природних замінників ацетилсаліцилової кислоти з метою профілактики тромбозу») – ІІ місце.
  3. Ксенія Коваленко, учениця 9 класу Хіміко-екологічного ліцею Дніпропетровської міської ради (тема проекту «Механохімічний твердофазний синтез гідроксиду нікелю, як активної речовини суперконденсатора») – ІІІ місце.
  4. Марія Крокіс, учениця 10 класу Львівського технологічного ліцею (тема проекту «Саморегульована система захисту від паводків») – спеціальна відзнака факультету інженерії.
  5. Єлизавета Бородиня, учениця 11 класу Кременчуцької спеціалізованої школи I-III ступенів №10 з поглибленим вивченням англійської мови, Полтавська область (тема проекту «Соціально-психологічний феномен брехні») –  спеціальна відзнака оргкомітету.

сайт Міністерства освіти і науки України