Наш університет прагне якнайбільше залучати студентів до міжнародних проектів. У ВНЗ діють на постійній основі програми Еразмус+ для студентів, що дозволяють навчатися у Франції та Норвегії. Також міжнародний відділ університету надає усіляку підтримку для студентів, що бажають брати участь у програмах обміну міністерства освіти та науки України. Але щоб мати змогу брати участь у програмах студент має задовольняти декільком умовам. Це по-перше мати прагнення до самовдосконалення, знати хоча б одну іноземну мову на високому рівні (англійську або іншу європейську) та добре навчатись.

Залучені у міжнародні програми студенти, можуть не тільки проходити вибрані курси, але й здобувати досвід спілкування з відомими науковцями, а також відвідувати визначні культурні та історичні місця під час перебування за кордоном. Після перебування на навчанні студенти становляться у прямому розумінні іншими людьми із безліччю нових ідей, цікавих історій та повні нових вражень. Щоб мотивувати студентів УДХТУ до вивчення мов, самовдосконалення та поїздок за кордон для навчання ми публікуємо три розповіді наших студентів, що були на недавно у Польщі, Франції і Норвегії.

Евеліна Кольцова. 7 серпня 2016 року розпочалося подорож чотирьох студентів УДХТУ (Кольцовой Евеліни, Негрій Анастасії, Борисова Івана і Яновий Ольги) в далеку країну Норвегію. В рамках програми Erasmus+ протягом року ми будемо вивчати курс водоочищення та водопідготовки. Приїхавши до Норвегії ми зрозуміли, що це дивовижна країна з казковими пейзажами, розвиненими технологіями, добрими і чуйними людьми . Саме тут люди навчилися жити в гармонії з природою і при цьому йти в ногу з часом. Пройшов рівно місяць, як ми в Норвегії. За цей час ми познайомилися з іншими хлопцями, які приїхали з України, трошки помандрували разом, почали вивчати Норвезьку мову, познайомилися з сусідами по гуртожитку - норвежцями, і навіть ходили в ліс по чорниці і малину. Також ми долучились до занять спортом, тому що тут майже кожен займається спортом. Нам дуже пощастило, адже ми будемо вчитися в одному з найбільших університетів Норвегії – NMBU і матимемо змогу дізнатись багато нового!

Всім студентам УДХТУ я бажаю вірити в себе, вчити іноземні мови і прагнути до чогось більшого!

 111.jpg
Наші радісні обличчя в аеропорту

6LE7giHSjlY.jpg
Традиційний дім у Норвегії

I2b6PA7sDds.jpg
Музей історії "Norsk Folkemuseum"

mGCp9QzdyJM.jpg
Знайомство з культурою Норвегії

nUvml8W_yIc.jpg
Вид на казковий город Осло

Катерина Менчук. На сьогоднішній день багато студентів задають собі питання: як знайти себе на ринку праці і при цьому займатися улюбленою справою? Відповідь дуже проста: ніколи не потрібно жаліти себе – відмінно вчитись та вивчати мови. При цьому програма Erasmus+, що діє в нашому університеті надає кожному студенту можливість отримати європейську освіту з подальшим працевлаштування в країнах Європи. Завдяки співпраці Українського державного хіміко-технологічного університету і L'Université du Man (Ле-Ман, Франція) студенти мають можливість отримати подвійний диплом. Власне кажучи, таким чином я і опинилася тут.

Франція – одна з найперспективніших країн для саморозвитку. Велика кількість старовинної та сучасної архітектури та красива природа привертає увагу та влюбляє у себе з перших днів перебування в цій країні. Початковим етапом мого перебування у Франції були мовні курси, які тривали протягом двох місяців. Заняття були інтенсивними і коштували багатьох зусиль, так як робочий день починався з 8.45 і закінчувався близько 17.30. Але це того варте! Мовне стажування  має мету підготувати студента до подальшого навчання в університеті. Під час курсів нам випала нагода попрацювати в лабораторіях вузу. Новітнє обладнання, сучасні установки, все це інтегровано в процес навчання студентів.

Місто Ле Ман – це місто, яке вражає своєю архітектурою і красою. Тихі старовинні вулиці, затишні магазинчики, все це утворює затишний світ навколо тебе. Під час стажування були організовані подорожі, завдяки яким ми відкрили для себе Францію. Безліч замків, які я бачила – замок Блуа, замок Шенонсо привертають увагу своєю величчю та елегантністю.

Під час чергової подорожі, ми провели вихідні в регіоні Нормандії. Узбережжя регіону є численні пляжі з захоплюючим видом на Ла-Манш.

Про два місяця,  що я провела у Франції можна розповідати ще дуже довго. Це безцінний досвід і практика, за які я дуже вдячна своєму ВНЗ. Хотілося б побажати студентам бути активними і брати участь в проектах, які надає університет, ставити перед собою мету і наполегливо йти до неї, так як відомо, що: завзятість і труд до успіху ведуть!

0006.jpg
Вхід до університету Ман

0007.jpg
Собор міста Ман

0008.jpg
Замок Шенонсо

0009.jpg
Абатство Мон-Сен-Мишель

0010.jpg
Місто Сен-Мало

Михайло Соловей. Я мав змогу взяти участь у програмі, що була організована Польськім урядом спеціально для українських студентів. Навчання проходило в рамках програми Польський Еразмус для України, яка розрахована на навчання протягом 2-х семестрів. Я вчився в АGH Науково-технічному університеті міста Краків. У першому семестрі – вивчення польської мови, другий вже навчання на польській мові за обраною спеціальністю. Навчання у Польщі мені дуже сподобалось. Серед позитивних сторін навчання в Польщі, є один, якого я не зустрічав в Україні – він називається Targi pracy. Захід, створений для студентів, представляє собою величезну виставку роботодавців, де ви можете поспілкуватися з представниками різних фірм. На даній виставці студенти, знаходячи потрібну їм фірму можуть легко домовиться про практиці або влаштуванні на роботу. Такі виставки буденність для польських університетів в різних містах, за півтора місяці в моєму університеті були проведені дві виставки, самими затребуваними фахівцями є програмісти, а й хімічні фірми не рідкість. Взагалі, я можу сказати, що навчання закордоном це не з чим не порівняний досвід та спогади на все життя. А студентам УДХТУ я хотів би побажати займати активну позицію та брати участь у подібних програмах, але не забувати що знання англійської мови це одно з самих важливих вимог для участі.

0011.jpg
Біля корпусу АGH Науково-технічного університету

0012.jpg
Одна з учбових лабораторій університету АGH

0013.jpg
Один з сучасних корпусів АGH університету