3-4 листопада 2015 року з ініціативи кафедри інформаційних систем у ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» відбулася І науково-практична конференція «Комп’ютерне моделювання та оптимізація складних систем».

Учасниками конференції стали провідні спеціалісти з різних областей України. За дні роботи конференції пленарне та секційні засідання відвідало понад 50 осіб, серед яких не лише представники вищих навчальних закладів Києва, Вінниці, Харькова, Запоріжжя, Кременчука але й таких установ, як Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України та Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля». За матеріалами конференції опубліковано збірник, що містить більше 160 тез доповідей. Було розглянуто багато питань рішення практичних задач й тих, що мають значення у теорії комп’ютерного моделювання та оптимізації. Зацікавленість присутніх викликали доповіді стосовно обробки аерокосмічних зображень, комп’ютерного моделювання забруднень при надзвичайних ситуаціях, використання інтелектуального агента для виявлення вторгнень у розподілені комп’ютерні мережі, а також інтелектуальна підтримка діяльності наукового працівника.

 

Під час роботи конференції у рамках культурної програми гостям та учасникам було запропоновано перегляд персональної художньої виставки студентки 5-го курсу спеціальності "інформаційні системи" Горецької Зінаїди.

Багато відвідувачів залишили захопливі коментарі та побажання автору картин у книзі відгуків.

Слід зазначити, що активну участь у конференції взяли молоді науковці – аспіранти та студенти. Такі зустрічі сприяють зацікавленню молодих науковців та викладачів науковою роботою.

Учасники підкреслили високий рівень організації конференції. Подібні заходи рекламують наш Університет, освітлюючи діяльність факультету комп'ютерних наук та інженерії, що підвищує інформативність потенційних вступників про існування у хіміко-технологічному університеті такого напряму підготовки, як комп’ютерні науки.

Організаційний комітет щиро дякує всім учасникам конференції за плідну роботу та цікаві доповіді.

Окрема подяка спонсорам, зокрема компаніїї «PFSOFT» та науково-виробничому підприємству «Опти», за допомогу в проведенні конференції. Організатори сподіваються на те, що І науково-практична конференція «Комп’ютерне моделювання та оптимізація складних систем» стала вдалим початком традиційних подібних заходів у майбутньому.