Хіміко-екологічний ліцей м. Дніпро з самого свого заснування тісно співпрацює з УДХТУ. Учні ХЕЛ проводять наукові дослідження на базі університету та представляють результати своїх робіт на конкурсах різного рівня. У 2016 – 2017 н. р. учні ХЕЛ уже традиційно (з 2005 року) виконували науково-дослідні роботи під керівництвом доцента кафедри аналітичної хімії та хімічної технології харчових добавок та косметичних засобів Коваленка Вадима Леонідовича та доцента кафедри процесів, апаратів та загальної хімічної технології Котка Валерія Анатолійовича.

Учні 10 класу Хіміко-екологічого ліцею Коваленко Ксенія, Самсонов Ілля, Полохов Давид та Полохов Данило і їх науковий керівник, Заслужений працівник освіти України, к. т. н., доцент Коваленко Вадим Леонідович взяли участь у представницькій Міжнародній олімпіаді наукових та мистецьких проектів «GeniusOlympiad 2017», яка відбулася 12-17 червня 2017 р. у м. Освего (штат Нью-Йорк, США). Два командних проекти учнів ХЕЛ - «Новий твердофазний механохімічний синтез гідроксідов Ni, Ni-Co и Ni-Al для використання в суперконденсаторах» (Коваленко К., Самсонов І.) та «Синтез Ni-Ti-молібдатних подвійно-шарових гідроксидів для очистки стічних вод від формальдегіду» (Полохов Д., Полохов Д.) стали фіналістами конкурсу. Слід зазначити, що в секції Science (Наука) було представлено 570 проектів з 57 країн світу та 35 штатів США.

Захист наукових проектів учнями Хіміко-екологічного ліцею, який відбувався у вигляді наукового інтерв’ю, підтвердив високий науковий рівень підготовки наших ліцеїстів.

Коваленко Ксенія та Самсонов Ілля (командний проект) вибороли СРІБНУ МЕДАЛЬ (2 МІСЦЕ), а команда Полохова Данила та Полохова Давида отримала HONORABLE MENTION AWARD (4 МІСЦЕ).

Особливим заходом на конкурсі «GeniusOlympiad» є International Fair, тобто Ярмарка країн, де представники кожної країни мають можливість представити свою культуру й традиції. Делегація УДХТУ та ХЕЛ була одягнута в національні костюми й презентувала візитівку Дніпропетровщини – традиційний Петриківський розпис. Також Полохови Данило та Давид виконали українську пісню, чим заслужили тривалі оплески.

Щиро вітаємо Коваленко Ксенію, Самсонова Іллю, Полохова Давида та Полохова Данила з отриманням цієї чудової перемоги та бажаємо їм нових наукових досягнень!

Університетська громада щиро дякує доцентам Коваленку Вадиму Леонідовичу та Котку Валерію Анатолійовичу за багаторічну підтримку юних науковців!

Коваленко Ксенія та Самсонов Ілля, захист роботи

Полохов Данило та Полохов Давид (Зліва направо)                Самcонов Ілля та Коваленко Ксенія

Полохов Давид, Самсонов Ілля, Полохов Данило (зліва направо),

Коваленко Ксенія