15 жовтня 2015р. на кафедрі економіки промисловості та організації виробництва економічного факультету ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» пройшла всеукраїнська наукова інтернет-конференція «Економіка та управління підприємствами регіонів України в контексті європейської інтеграції», яка об’єднала наукову молодь та вчених різних регіонів нашої країни. Організаторами конференції були вищі навчальні заклади із чотирьох міст України – Полтави, Луцька, Одеси, Дніпропетровська.

Загалом участь у роботі конференції взяли 214 осіб: студенти, молоді вчені, викладачі з 10 міст України. 40 учасників представляли економічний факультет нашого університету: у залі Вченої ради були присутні студенти усіх п’яти курсів, викладачі кафедр економіки промисловості та організації виробництва, теоретичної та прикладної економіки, представники відділу НДРС ДВНЗ УДХТУ.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: декан фінансово-економічного факультету Полтавського національного технічного університету доцент Раїса Шинкаренко, завідувач кафедри економіки промисловості та організації виробництва ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», доктор економічних наук, професор Олена Анатоліївна Паршина, к.е.н., доцент кафедри економіки промисловості та організації виробництва ДВНЗ УДХТУ Марина Володимирівна Іванова, к.е.н., доцент кафедри теоретичної та прикладної економіки ДВНЗ УДХТУ Вікторія Леонідівна Смєсова.

Засідання конференції проходило в інтерактивному форматі. Окрім аудиторних виступів студентів економічного факультету ДВНЗ УДХТУ, відбувався скайп-зв'язок з Полтавським національним технічним університетом, завдяки чому учасники конференції з Полтави змогли заслухати доповіді студентів-економістів та викладачів нашого університету.

Слід відзначити активну роботу під час конференції молодих науковців, як на пленарному засіданні, так і під час стендових доповідей. Виступи студентів Давидова Тимура, Поправко Діани, Мицюк Аліни, Писарчик Анастасії, Курдіної Дар’ї, Вольтер Альбіни, Лупійчук Катерини викликали жваву дискусію та обговорення. Піднімалися питання відносно перспектив залучення прямих іноземних інвестицій в Україну, оцінки привабливості України для прямих іноземних інвестицій за допомогою нечітко-логічного підходу, проблем вітчизняних підприємств на шляху збільшення експорту до країн ЄС, перспектив інноваційних змін в Україні при формуванні професійного резюме робітників тощо.

Крім того, була заслухана доповідь аспіранта Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Гудима Павла Володимировича щодо підвищення ефективності управління інвестиційним портфелем цінних паперів, його інвестиційними ризиками та доходом, яка викликала багато питань та пропозицій.

Підводячи підсумки конференції, її учасники відзначили важливість та актуальність поставлених проблем, узагальнили основні питання, пов'язані з євроінтеграцією.