Обрати сторінку

Стажування студентів в Китаї за програмою ERASMUS+ (проект Water Harmony)

Китай… А які думки у вас виникають, коли чуєте це слово? Асоціації у кожного різні. У когось вони пов’язані з величчю, а в декого навпаки – з поганою якістю чи фальшивкою. Проте насправді там все справжнє, відкрите, щире. Свідченням цього є розповідь про надзвичайну подорож, яку здійснили цього літа у рамках проекту Water Harmony ERASMUS+ (https://www.waterh.eu) аспірантка кафедри ТНР та Е Макарова Анна та студентка групи 5-ТНР-12 Махиня Анастасія.

Перша незручність, яка нас спіткала, це – дорога. Переліт тривалістю 12 годин – це ще те випробування, проте навіть воно було непомітним на тлі емоцій, які ми відчували, їдучи до Китаю. До речі, це був наш перший досвід польоту на аеробусі – величезному літаку, який вражає своїм виглядом.

Нас дуже гостинно зустріли студенти Циндаоського технологічного університету. У дорозі ми познайомилися з учасниками проекту з інших міст України. Українцям дуже пощастило, оскільки ми прибули на день раніше і мали більше часу на огляд міста. Циндао омивається Жовтим морем, тож ми вирішили не гаяти часу і поїхали на пляж. З берега відкривається просто неймовірний вид.

Наступного дня у нас розпочалися дуже цікаві лекції. Розклад занять було вдало складено. В обідній час нам давали більше часу для того, щоб опрацювати прослуханий уранці матеріал, або просто поспати.

Після закінчення лекцій ми вирушали досліджувати місто, знаходити різні цікавинки та просто насолоджуватися краєвидами.

На перші вихідні організатори проекту запланували подорож до міста Jinan. І китайські дівчата вирішили зробити нам дуже насичену програму відпочинку. Першого дня це був похід на гору. Піднявшись на верхівку, ми просто застигли від краси краєвидів. А наступного дня вирушили на екскурсію на озеро та на ринок.

З поверненням до Циндао нас чекав тиждень цікавих лабораторних робіт. Побачили та навчилися працювати з деякими новими для нас приладами.

У перший вихідний організатори підготували для нас автобусну екскурсію. Ми поїхали на острів, з якого Циндао видно як на долоні. Побачили місцеві готелі та велику кількість морських краєвидів. А у другій половині дня нас привезли до китайського хостелу, де було дуже багато різних ігор, та інших цікавинок. Певно ви усі знаєте, що українці – неспинні. Їдучи до цього міста, ми подивилися список його найцікавіших місць. І одне із найкрасивіших – гірничий комплекс Лао Шань висотою 1200 метрів. Дізнавшись дорогу, ми одразу вирушили туди. Звісно, підійматися по горах дуже важко, проте краєвиди були цього варті. Неймовірна атмосфера, дивовижні гори, водоспади і струмки – все це можна побачити тільки в Китаї.

Наступний тиждень пройшов дуже динамічно, оскільки щодня ми відвідували водоочисні станції та дізнавалися, як можна застосувати отримані знання на практиці.

Останній день запам’ятався нам дуже приємною вечерею та спілкуванням з усіма учасниками проекту. За одними столами сиділи як студенти, так і викладачі, й ми взагалі не відчували дискомфорту.

Також хочемо сказати декілька слів про культуру та людей. Китайці насправді дуже цікаві та щирі люди. Вони відкриті та люб’язні. Їхня культура така ж багатогранна, як і наша. З ними цікаво спілкуватися. Проте більшість не знає англійської мови і єдиним засобом комунікації на вулицях для нас була мова жестів. Спочатку ми почували себе дивно, намагаючись пояснити покупку в магазині, проте швидко звикли.

Їжа. Це просто окрема тема у Китаї, зокрема для європейців, які зовсім не звикли до такого меню. Все дуже гостре, смажене, полите дивними соусами, та приготовлене з дивних продуктів. Спочатку нам було цікаво скуштувати все, що тільки можна, проте згодом дуже хотілося звичної нам їжі. І в останні декілька днів це перетворилося на справжнє випробування, але ми впоралися і з цим.

Емоції, що ми там відчували, неможливо передати словами. Вони залишаться у нашій пам’яті назавжди. Це – неоціненний досвід, нові знання, нові знайомства. Тому від щирого серця хочемо подякувати проекту Water Harmony ERASMUS+, викладачам та студентам Циндаоського технологічного університету, викладачам кафедри ТНР та Е – учасникам проекту – Смотраєву Роману Васильовичу і Сорочкіній Катерині Олександрівні, а також усім організаторам, які зробили можливою цю поїздку. А всім студентам хочемо побажати лише одного – не втрачайте жодної можливості у своєму житті! Вивчайте мови, руйнуйте кордони, плануйте для себе грандіозні цілі. А такі проекти, як Water Harmony ERASMUS+, та наш університет допоможуть вам у цьому.