+38 (0562) 47 - 46 - 70 , Приймальна комісія: тел: +38 (0562) 47 - 34 - 49, + 38 (096) 651 – 73 – 94 udhtu@udhtu.edu.ua
Обрати сторінку

Робототехніка в УДХТУ

12 червня 2018 року на кафедрі комп’ютерних наук та інженерії відбувся захист дипломних бакалаврських робіт. Серед багатьох технічних розробок привернув до себе увагу проект студента 4 курсу Хайновського Юрія (група 4-МС(т)-16).

Рука – один із найскладніших органів людського тіла, дослідженню якого присвячено багато розробок, як у галузі медицини, так і інженерії. Уперше в стінах нашого університету було створено робото-механічний маніпулятор типу «рука» на основі елементної бази ARDUINO.

Основна мета цього проекту полягала у розробці апаратного та програмного забезпечення системи, яка дозволяє дистанційно керувати з рукавички п’ятьма рухами пальців. Цей пристрій, доопрацювавши деякі додатки, можна використовувати в галузях медицини, промисловості та оборони. Зокрема, він буде корисним для проведення небезпечних для здоров’я та безпеки людей робіт, таких, як знешкодження бомб, у хімічній промисловості. Крім того, система може зацікавити потенційних виробників з точки зору витрат.

Робо-механічна рука має достатню міцність, щоб тримати інструменти та об’єкти. Розробник ставив за мету забезпечити гнучкість та функціональність робочої руки, зовнішній дизайн та презентаційні властивості. Багато уваги, зокрема, приділено метрологічним характеристикам маніпулятора, його основним механічним рухомим частинам, точності позицій датчиків та кутів поворотів сервомоторів. Важливим етапом є підготовка до друку та сам 3D-друк (точність друку та якість пластику).

Цей проект був реалізований за допомогою кафедри КІТ та М, та особисто Чернецького Євгенія В’ячеславовича, який підтримував дипломника з моменту зародження ідеї й до її фізичної реалізації. Проект Юрія Хайновського робить внесок у вирішення проблеми проектування відносно недорогих, але ефективних пристроїв.