Перший випуск фахівців-дизайнерів в УДХТУ

19 червня 2018 року на кафедрі хімічної технології кераміки та скла УДХТУ відбувся захист дипломних робіт першого випуску студентів-дизайнерів спеціальностей «Технологія кераміки» та «Технологія емалі». Метою дипломних робіт була розробка художнього ескізу та складів емалей або глазурей для отримання ювелірних виробів з міді та декоративних покриттів на керамічній плитці.

Консультантами під час роботи над ескізами і вибору кольорів були викладач кафедри дизайну та архітектури Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Куницька Яна Станіславівна і головний технолог ПАТ «Інтеркерама» Полянська Оксана Станіславівна. В основу малюнка ювелірних виробів обрано традиційний український орнамент, який характеризується гамою кольорів – червоний, чорний, синій та «морської хвилі». У роботах кераміків розроблялася гама кольорів для полив (сірого, рожевого та блакитного).

На наступному етапі роботи студенти використовували знання, отримані при вивченні спеціальних дисциплін на кафедрі ХТКС. Керівником дослідницьких дипломних робіт були доценти кафедри, кандидати технічних наук Рижова Ольга Петрівна та Кольцова Ярослава Іванівна, а консультантами – доценти Науменко С. Ю. та Нагорна Т. І. Ювелірні вироби виготовлені в техніці перегородчаcтої емалі та художнього розпису. Найскладнішим був етап вибору складів емалей і полив, їхнє виготовлення й отримання покриттів і самих виробів.

Завдяки наполегливості, старанності та зацікавленості студенти-дизайнери Гуржій Валерія, Багаутдінова Анастасія, Павлюк Аліна і Литвин Марина вийшли переможцями та захистили дипломні роботи на відмінно. Крім того, отримані вироби з міді були представлені на 24-му Міжнародному конгресі емальєрів у м. Чикаго (США).

На сьогоднішній день підприємства силікатної галузі потребують фахівців не тільки з хімічної технології, а й зацікавлені у талановитих випускниках, фахівцях із технології дизайну.