Обрати сторінку

Обмін досвідом! Зустріч учасників проектів «Водна Гармонія» Erasmus+ І «Вода, суспільство та зміни клімату. Африка й Азія» (WaSo Asia & Africa) в Анурадхапурі (Шрі-Ланка)

З 23 до 26 лютого в м. Анурадхапура (Шрі-Ланка) пройшла робоча зустріч учасників проекту «Harmonising water related graduate education / Water Harmony» в рамках європейської програми ERASMUS+ (www.waterh.eu). У зустрічі взяли участь представники 10 університетів з семи країн світу: Норвезького університету природничих наук (м. Ос, Норвегія), ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Черкаського державного технологічного університету, Вармінсько-Мазурського університету (м. Ольштин, Польща), Університету прикладних наук Східної Вестфалії-Ліппе (м. Гьокстер, Німеччина), Університету Джафни (м. Джафна, Шрі-Ланка), Університету Пераденія (м. Пераденія, Шрі-Ланка), Шаньдунського університету Цзяньчжу (м. Цзінань, Китай), Технологічного університету Циндао (м. Циндао, Китай).

Учасників зустрічі привітали віце-президент Університету Джафни, проф. R. Vigneswaran, декан Інженерного факультету Університету Джафни, проф. A. Atputharajah і координатор проекту від університету, доктор В. Ketheesan. Також з вітальними словами та презентаціями про роль проекту для університетів Шрі-Ланки і всіх учасників проекту виступили проф. S. B. Weerakoon (Університет Пераденія) і ректор, проф. О. А. Півоваров (ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»).

На зустрічі обговорювалися звіти за результатами проекту: стан закупівлі і використання лабораторного обладнання в навчальних цілях; мобільність студентів і викладачів – результати і плани; наповнення 6 навчальних курсів презентаціями лекцій та методичними вказівками до лабораторних робіт і їх розміщення на ресурсах електронного навчання; спільні дослідження, роботи і публікації; укладення договорів про співпрацю в галузі науки і освіти між університетами і приватними компаніями водної галузі. Крім того, були представлені перспективні плани розвитку проекту «Водна Гармонія» ERASMUS+ і отримання нового гранту.Проект передбачає закупівлю лабораторного обладнання для навчальних курсів у галузі водопідготовки і водоочищення сумою 35-40 тис. євро для кожного університету-учасника проекту. На зустрічі університети відзвітували про закуплене обладнання і його використання в навчальному процесі. Перелік придбаного обладнання включає більше ніж 30 найменувань, зокрема: спектрофотометри, турбідіметри-мутноміри, газові хроматографи, аналізатори вмісту нафтопродуктів у воді, кондуктометри, солеміри, іономіри, рН-метри, аналітичні і лабораторні ваги, сушильні шафи, термостати, дистилятори, муфельні печі, полярографи, флюоратори, аналізатори хімічного і біологічного споживання кисню, оксиметри та ін. Придбане обладнання активно використовується в навчальному процесі для виконання студентами лабораторних і науково-дослідних робіт та дипломування.

Щодо питання мобільності студентів і викладачів були підведені підсумки за вже реалізованими заходами, узгоджені дати навчання студентів у Технологічному університеті Циндао (26 серпня – 15 вересня 2018 р., м. Циндао, Китай) і проведення освітнього семінару в Черкаському державному технологічному університеті. Оголошено результати першого семестру навчання студентів із України в Польщі та Німеччині за програмою річного стажування. Поки що відкритим залишилося питання наукового стажування студентів із Норвегії та Німеччини в українських університетах. Представники німецьких і норвезьких університетів зауважили, що їм важко знайти 4 студентів, охочих поїхати на піврічне навчання до України, тому для цих студентів ухвалили встановити термін стажування від 2 до 6 місяців.

Також було підтверджено дати наступних зустрічей проектної групи: в Україні (м. Дніпро) – 15-18 червня 2018 р.; і, заключна, в Норвегії (м. Осло) – 02-09 жовтня 2018 р.

З питання наповнення навчальних курсів презентаціями лекцій і методичними вказівками до лабораторних робіт була представлена зведена інформація про наявні матеріали. Більша частина всіх презентацій і методичних вказівок розроблена учасниками проекту і поступово розміщується на платформі електронного навчання Canvas, яку представляє др. З. Малецький.Польські колеги (др. С. Калиновський) поінформували про можливість подання спільних заявок учасників проекту на отримання польських грантів для проведення науково-дослідних робіт.Колеги з Університету Джафни організували зустріч із представниками промислових підприємств, на яких обговорювалися питання поліпшення підготовки фахівців і сучасні вимоги до знань і навичок випускників університетів.Дуже цікава частина зустрічі в Шрі-Ланці – це спілкування з учасниками проекту «Вода, Суспільство та Зміни клімату. Африка й Азія» (WaSo Asia&Africa, www.wasoproject.org). Учасники двох великих проектів змогли обмінятися досвідом і оцінити цілі, організацію й досягнення двох проектів. Загалом участь у зустрічі взяли близько 50 викладачів із 18-ти університетів і 12-ти країн світу: Україна, Норвегія, Шрі-Ланка, Німеччина, Польща, Китай, Уганда, Південний Судан, Кенія, Ефіопія, Бангладеш, Камбоджа!

Зустріч пройшла конструктивно: були представлені презентації обох проектів, що включають цілі, менеджмент, діяльність, питання відкритості і поширення результатів проекту за його межі. Учасники зустрічі в режимі он-лайн оцінили стан виконання проектів за цими показниками. В цілому, обидва проекти отримали високу оцінку, але були підкреслені й проблемні аспекти, що дозволяє поліпшити реалізацію завдань проекту та поширення його результатів. Проведення таких зустрічей забезпечує об’єктиву оцінку виконаної роботи, а також сприяє істотному розширенню мережі партнерських відносин.У перервах між обговореннями робочих питань, ланкійські колеги організували пізнавальні екскурсії по стародавньому місту Анурадхапура, численні пам’ятки старовини якого внесені до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, і до парку дикої природи Minneriya Elephants, де всі могли спостерігати за життям слонів. І, звичайно ж, усім запам’яталася дегустація на свіжому повітрі, в тіні кокосових пальм, місцевого напою з кокосового молока, який бадьорить і на свій смак нагадує квас.Традиційно, зустріч учасників проекту була продуктивною, пізнавальною і цікавою. Колеги з Університету Джафни забезпечили комфортні умови праці і відпочинку, а також організували можливість зануритися в самобутність Шрі-Ланки, познайомитися з її культурою і традиціями. Всі учасники зустрічі вдячні за привітний і теплий прийом!

До зустрічі в Україні, у м. Дніпро!