Новини з Польщі

У жовтні 2018 року делегація від Українського державного хіміко-технологічного університету у складі доцента кафедри ПП та ФНПМ Червакова Дениса Олеговича та викладача кафедри ТПЖ та ХП Земелько Марії Леонідівни відвідали Центр полімерних та вуглецевих матеріалів Польської академії наук у славному місті Забже, яке знаходиться в Сілезькому воєводстві. Новітній центр, збудований у 2007 році, щиро відкрив свої двері для українських фахівців. Наша делегація була вражена сучасним обладнанням, яким оснащені лабораторії центру.

Незважаючи на культурну спорідненість Польщі та України, мовою спілкування між колегами було обрано англійську – міжнародну мову науковців.

Польські науковці, заслухавши доповіді представників нашого університету, відзначили наукову майстерність та підготовку фахівців УДХТУ.

Також на технічній зустрічі робоча група взяла участь у створенні Польсько-Української лабораторії ADVPOLCOM (Advanced polymer and composites) та отримала сертифікати за вагомий внесок у заснування цієї установи.

Фундамент для створення лабораторії шляхом плідної співпраці з польськими науковцями заклали завідувач кафедри ТПЖ та ХП, професор Черваков О. В., завідувач кафедри ПП та ФНПМ, професор Бурмістр М. В. та доцент кафедри ПП та ФНПМ Свердліковська О. С.

У ході двосторонніх зустрічей було обговорено спільні наукові інтереси та вирішено зміцнити відносини між двома організаціями шляхом створення загальних практичних і наукових проектів.

У майбутньому планується втілення договорів про творче та технічне співробітництво.