+38 (0562) 47 - 46 - 70 , Приймальна комісія: тел: +38 (0562) 47 - 34 - 49, + 38 (096) 651 – 73 – 94 udhtu@udhtu.edu.ua
Обрати сторінку

Навчання студентів УДХТУ в Німеччині за програмою Водна Гармонія ЕРАЗМУС+

4 жовтня 2017 року дві студентки кафедри технології неорганічних речовин та екології Українського державного хіміко-технологічного університету поїхали навчатися до Університету прикладних наук Східної Вестфалії-Ліппе (Німеччина) за програмою Водна Гармонія Еразмус+ разом із чотирма студентами інших українських університетів. Протягом року Клочко Тетяна і Біленко Вікторія будуть відвідувати курси з водопостачання, водоочищення та управління твердими відходами, а також проводити дослідницькі роботи.

Враження студенток про Німеччину дуже позитивні. «З першого дня нашого перебування Німеччина та її мешканці дивують нас своєю відкритістю, дружелюбністю і добротою. Містечко Гьокстер славиться багатою середньовічною архітектурою і неймовірно красивою навколишньою природою. Професори, студенти та звичайні мешканці завжди готові прийти нам на допомогу», – говорить Вікторія.

Студентські квитки дозволяють безкоштовно користуватися громадським транспортом у регіоні Північний Рейн-Вестфалія, завдяки чому наші студентки за 4,5 місяці відвідали кілька сусідніх міст і залишилися дуже задоволені.

«Заняття в університеті дуже пізнавальні і захоплюючі. На лекціях з управління твердими відходами професор І. Рамці розповідає про те, як збирати, транспортувати та утилізувати тверді відходи. Теоретичний матеріал він доповнює розповідями про особистий досвід роботи з відходами в різних країнах світу. В групах з німецькими студентами ми працюємо над проектом щодо поліпшення менеджменту твердими відходами в різних населених пунктах. Це дає нам можливість краще зрозуміти теорію і попрацювати в команді з німецькими студентами», – розповідає Тетяна. «Лекції професора Й. Феттіга з водопостачання в країнах, що розвиваються, насичені фактами і великою кількістю даних про способи водопостачання та різні проблеми, пов’язані з кількістю і якістю води в таких країнах, як Індія, Мексика та багатьох країнах Африки».

«Ми працюємо над дослідницькими роботами. Темою нашої роботи ми обрали екотоксикологічні тести стічних вод. Устаткування в лабораторіях університету дуже сучасне і точне. За допомогою таких мікроорганізмів як дафнія, ми будемо визначати ступінь токсичності стічних вод, спостерігаючи за чисельністю популяції дафнії в пробах», – говорить Вікторія. Учасників проекту чекають ще безліч цікавих лекцій, конференцій, а також екскурсій на підприємства з водопідготовки та водоочищення, утилізації твердих відходів і багато іншого.

Участь студентів кафедри технології неорганічних речовин і екології в програмі обміну студентами Водна Гармонія Еразмус+ дає чудовий шанс максимально розширити свої знання в області екології, сприяє спілкуванню з величезною кількістю іноземних студентів, а також дає можливість ознайомитись із культурою та умовами життя в країнах Європи.

Лабораторії та устаткування для проведення лабораторних та дослідницьких робіт студентів

Лекції професора Й. Феттіга з курсу водопостачання та водопідготовки

Студенти з України, в тому числі й з УДХТУ, що навчаються в Університеті прикладних наук Східної Вестфалії-Ліппе (Німеччина) за програмою Водна Гармонія Еразмус+