Обрати сторінку

Літня подорож до Норвегії

Влітку 2018 року завдяки проекту «Water Harmony» трьом студентам нашого університету пощастило побувати у Норвегії. Так, Ігнатьєв Максим і Махиня Анастасія з групи 4-ТНР-12 та Прищенко Людмила з групи 5-ТЖ-67 мали змогу три тижні навчатися та жити у Норвегії

.

Одразу вийшовши з аеропорту вони зрозуміли, що це чарівна країна, та були вражені краєвидами, дорогами та чистотою.

Перший тиждень своєї начальної мандрівки вони провели на Шпіцбергені, норвезькому архіпелазі, розташованому у Північно-льодовитому Океані. Так, на тиждень у самий розпал літа вони потрапили в зимову казку та через північний день, коли сонечко світить 24/7, забули, що таке ніч (час на фото – друга година ночі).

Саме на архіпелазі наші студенти познайомились з іншими учасниками проекту. Усього було 45 учасників з країн Азії, Африки та СНГ, при цьому з України була найбільша кількість студентів – 10 чоловік.

Найдивовижнішим фактом на острові було те, що кількість білих ведмедів перевищує населення людей. Не так давно на острові почали на цьому заробляти, але не зважаючи на це на острові більш легко зустріти північного оленя.

Навчальний процес займав немало часу: з 900 і до 2000 вони проводили на лекціях та різноманітних групових роботах. Не дивлячись на те, що це було достатньо виснажливо, але студенти знаходили час відпочити та приводи посміятись (на фоні той самий університет та розкішні гори).

Після закінчення курсу про холодний клімат на о. Свалбард наші студенти продовжили навчання у місто Ос, де розташований Норвезький університет природних наук (NMBU).

На думку наших студентів, найкраще з навчального процесу – це можливість попрацювати у сучасних лабораторіях та ознайомитись з інноваційними методами водопідготовки. Для закріплення отриманих знань вони відвідали екскурсію по норвезьким водоочисним станціям, де зрозуміли, чому норвежці ображаються, якщо в магазині ти шукаєш негазовану воду, бо вони переважно п’ють воду з-під крану і вона якісна та дуже смачна.

Не дивлячись на тривалі лекції (з 900 до 1700) це не заважало студентам мандрувати по сусідніх містах. Вони знайшли частинку літа в північній країні усього в 9 км від університету в місті Дробак на березі Норвезького моря.

Для того, щоб краще познайомитись з різними культурами було організовано вечір національної кухні. Всі визнали, що наші вареники та млинці є дуже смачними стравами, хоча африканці й їли їх дуже обережно.

Протягом всього навчання студентам допомагали випускники з нашого університету та КПІ, які поїхали жити, працювати та вчитись у Норвегію та лектори Норвезького університету природничих наук. Особливу підтримку вони відчували з боку засновника проекту, професор Харши Ратнавііри, який може пояснить будь-що, та допомогти з будь-чим.

Студенти від всього серця дякують нашому університету та особисто Смотраєву Роману Васильовичу за надану можливість. На їх думку, було неймовірно цікаво побачити як люди живуть та навчаються у Європі. Це були незабутні 3 тижні.