ІІІ Міжнародний євразійський конгрес економіки і соціальних наук

В Українському державному хіміко-технологічному університеті вже третій рік поспіль проходить Міжнародний євразійський конгрес економіки і соціальних наук, організований економічним факультетом.

Відкриття конгресу відбулося 26 квітня. Цього року у ньому взяли участь вчені з п’яти країн: України, Польщі, Казахстану, Туреччини та Республіки Білорусь. Праці науковців опубліковано окремим збірником.

Пленарне засідання відбувалося в конференц-залі науково-методичної ради. За допомогою відео-зв’язку присутні поспілкувалися з науковцями Південно-Казахстанського державного університету ім. М. Ауезова та прослухали підготовлену ними доповідь “Особливості логістики та текстильної промисловості Казахстану” (Сейдахметов М. К., Ісамбаєва А. Ж, Садирмекова Н. Б., Дурру Огуз).

Наступну доповідь “The Returs to Education in NurkeyUsbng Pseudo-Panels” виголосив представник Туреччини Haci Mevlut Karatas.

Професор УДХТУ Гармідер Лариса Дмитрівна виступила з доповіддю “Рух трудових ресурсів як індикатор якісного управління трудовим потенціалом підприємства”, а Федулова Світлана Олександрівна ознайомила присутніх з темою “Вода як обмежене економічне благо: безпека регіонального розвитку”.

Викладач Університету митної справи фінансів Заруцька Н. М. поінформувала про результати своїх наукових пошуків з теми “Дослідження бізнес-моделей українських банків з використанням структурно-функціонального методу”.

М’ячин Валентин Георгійович, доцент нашого університету, розповів про використання нейронних мереж Кохонена для визначення фінансового стану та прогнозування ймовірності банкрутства підприємств.

Останню доповідь пленарного засідання – “Оцінка логістичного потенціалу регіону” – виголосила Ольга Вікторівна Кучкова. Після цього науковці зібралися для обговорення сучасних економічних проблем на наукових секціях.

Загалом у рамках конгресу працювало сім секцій:

• фінанси, облік і аудит;
  • економіка і бізнес, міжнародні економічні відносини;
  • безпека бізнес-діяльності;
  • туризм;
  • маркетинг і логістика;
  • менеджмент організації;
  • управління якістю.

Участь у науковій конференції змогли взяти і студенти Українського державного хіміко-технологічного університету. 27 квітня об 11 годині студенти зібралися в аудиторії імені засновника економічного університету Бориса Кіора.

Відкрив засідання науковець з Туречини Кемаль Окуян, який розповів про свої плани щодо співпраці з нашим університетом.

Далі присутні прослухали лекцію видатного українського вченого Юрія Захаровича Драчука, після чого студенти презентували своє бачення подальшого розвитку економічної галузі України.

Подібні заходи надзвичайно важливі для нашого університету і науки загалом, адже в них беруть участь представники різних країн світу, які можуть поділитися досвідом наукових інновацій свого регіону і перейняти досвід інших країн. Тож наш університет і надалі буде організовувати подібні заходи, а кожен науковець матиме змогу розвиватися у своїй справі та створювати нові ідеї для розвитку різних галузей.