Обрати сторінку

КАФЕДРА ХІМІЧНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ В’ЯЖУЧИХ МАТЕРІАЛІВ

Кафедра хімічної технології в’яжучих матеріалів була створена в 1977 році

До цього часу, починаючи з вересня 1953 року в університеті функціонувала кафедра технології силікатів, яку в 1977 році було розділено на дві: хімічної технології кераміки та скла і хімічної технології в’яжучих матеріалів. Її першим завідувачем до 1985 року був доктор технічних наук, професор Ю. Д. Барінов. З 1985 року керував кафедрою кандидат технічних наук, доцент В. О. Кулік. З 2005 року завідувачем кафедри є доктор технічних наук, професор А. А. Салєй, який захистив докторську дисертацію у 2008 році.

Доцент Кулік В. О.

Професор Салєй А. А.

Професор Барінов Ю. Д.

Біля джерел кафедри стояли видатні вчені:

  • доктор технічних наук, професор, лауреат державної премії колишнього СРСР, всесвітньо відомий вчений у галузі теоретичних і практичних питань здрібнювання матеріалів В. В. Товаров.
  • неодноразовий лауреат ВДНГ колишнього СРСР та ВДНГ колишньої УРСР, учасник Великої Вітчизняної війни, доктор технічних наук, професор М. Д. Щеглова, розробник технології отримання шлакоситалів та авантюринового скла.

Проф. Товаров В. В.

Професор Щеглова М. Д.

Доцент Шевченко О. Ф.

Учні В. В. Товарова, які працювали на кафедрі, кандидати технічних наук Г. М. Оскаленко, О. В. Косенко, О. Ф. Шевченко, В. О. Кулік, Л. В. Захарова, а також А. А. Салєй відомі на цементних заводах України та ближнього зарубіжжя.

За весь період існування кафедра підготувала більш ніж 1000 інженерів-спеціалістів і магістрів за спеціалізацією “Хімічна технологія в’яжучих матеріалів та виробів на їх основі”, більшість з яких працюють на заводах, підприємствах і будівельних фірмах України; захищено 12 кандидатських дисертацій.