+38 (0562) 47 - 46 - 70 , Приймальна комісія: тел: +38 (0562) 47 - 34 - 49 udhtu@udhtu.edu.ua
Обрати сторінку

КАФЕДРА КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА МЕТРОЛОГІЇ

адреса: к. 905, механічний корпус, вул. Набережна Перемоги, 40, Дніпро, 49094

тел.: +38 (056) 753 56 46

e-mail: metrology@udhtu.edu.ua

Кафедра готує фахівців ступеню бакалавра та магістра з галузі знань – 15 Автоматизація та приладобудування за двома освітніми програмами: 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології та 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка.

Спеціальність: 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології

Освітня програма:

Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології (А та КІТ)

Спеціальність 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології є ідеальною для тих, хто готовий створювати майбутнє прямо зараз, не чекаючи, поки це зробить хтось інший. Випускники нашої кафедри не просто отримують диплом про закінчення ВНЗ європейського рівня, вони є фахівцями екстра-класу в сфері управління, інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж.

Наша програма навчання розроблена з урахуванням світових стандартів проектування і управління виробництвом, тому протягом усього терміну навчання студенти отримують потужну базу знань. Теорія автоматичного управління, сучасні мови програмування, системи проектування і управління базами даних, методи отримання, обробки та захисту інформації, синтез систем управління на основі нейронних мереж – це далеко не повний список того, що вивчають наші студенти.

Бакалаври та магістри кафедри КІТ та М – аси своєї справи, їх проекти з успіхом впроваджуються всюди, де є потреба в автоматизації: виробництва хімічної, харчової та інших галузей промисловості, конструкторські бюро, науково-дослідні інститути, підприємства зв’язку і транспорту.

Спеціальність: 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

Освітня програма:

Метрологія та інформаційно – вимірювальна техніка (МС)

Хочеш завжди бути затребуваним фахівцем в будь-якій галузі виробництва або обслуговування і при цьому мати сучасну, цікаву і завжди актуальну професію? Тоді спеціальність 152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка – твій вибір!

Дана спеціальність – це вибухова суміш, компонентами якої є: метрологія, електроніка, комп’ютерні та інформаційно-вимірювальні технології, мікроконтролерна техніка, оптика, стандартизація і сертифікація, вимірювальна техніка, системи контролю і діагностики.

Ми допомагаємо студентам познайомитись з програмуванням інтелектуальних засобів вимірювань, комп’ютерними технологіями в метрології, електронікою та мікропроцесорною технікою, моделюванням і проектуванням апаратного і програмного забезпечення засобів вимірювання, а також із законодавчою і прикладної метрологією.

Наші випускники з успіхом реалізують себе в комп’ютеризованих центрах збору і обробки інформації, контролі, прогнозуванні та дослідженні різних технологічних процесів на виробництві, в департаментах і лабораторіях сертифікації, стандартизації та, звичайно, метрології.

 

Фахівців за спеціальністю “Автоматизоване керування технологічними процесами” (зараз – 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології) кафедра готує з 1959 року. В 1996 році була відкрита нова спеціальність – “Метрологія та вимірювальна техніка” (зараз – 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка). Відкриття другої спеціальності пов’язано зі стрімким збільшенням інформаційної складової автоматизованих систем керування технологічними процесами, виникненням високоточних і надійних методів і технічних засобів вимірювання, впровадженням засобів обчислювальної техніки для вимірювання і керування та ін.

За роки свого існування кафедра підготувала більше 3000 фахівців в галузі автоматизації і вимірювальної техніки.

Навчання

Навчальний процес з дисциплін кафедри здійснюють 3 професори, 12 доцентів, 2 старших викладачі та 4 асистента.

Навчання на кафедрі комп’ютерно-інтегрованих технологій та метрології – це не стандартні «теорія і практика». Викладачі прагнуть поєднати наукову класику теорії управління з актуальними трендами комп’ютерних технологій. Навчання у нас – це справжня пригода, і ми хочемо пройти її разом зі студентами як з партнерами, де від роботи кожного залежить не тільки його успіх, а й успіх всієї справи. Гарантія цього – винятковий професіоналізм викладачів, сучасна науково-технічна база, доступ до наукових баз наукових статей через мережу Інтернет, бібліотека, яка регулярно оновлюється новими надходженнями, маса авторського матеріалу і безцінний досвід наших співробітників.

Студенти навчаються за найсучаснішими навчальними планами, які щорічно оновлюються відповідно до актуальних тенденцій сучасності. В них враховуються не тільки останні досягнення в IT-індустрії, а й потреби реального сектора виробництва світу взагалі й України зокрема. А в процесі навчання наші викладачі допоможуть магістрам і бакалаврам висловити і реалізувати свої погляди на модернізацію промисловості в тих галузях, які їм найбільш цікаві.

В навчальному процесі широко використовуються матеріали досліджень, виконаних науковим колективом кафедри. До таких досліджень активно залучаються студенти кафедри.

Кафедра обладнана сучасними засобами мікропроцесорної і вимірювальної техніки, має 2 комп’ютерних класи із мережею Internet.

Науково-дослідна робота

Науково-дослідна робота відбувається у двох наукових напрямках: “Дослідження та екологічний моніторинг повітряного і водного басейнів Дніпровського регіону”, що виконує спеціалізована науково-дослідна лабораторія кафедри, та “Розробка і дослідження розподілених АСК ТП”. Результати наукової діяльності кафедри впроваджені на провідних підприємства регіону та за кордоном.

За роки існування співробітники кафедри опубліковали понад 550 статей, 12 монографій, отримали 206 авторських свідоцтв і патентів.

Окремою гордістю кафедри є акредитована науково-дослідна лабораторія “Метрологічного забезпечення екологічного контролю навколишнього середовища”, розташована у корпусі на мальовничому березі річки Дніпро навпроти воднолижного стадіону.


НОВИНИ КАФЕДРИ


До уваги дипломників-бакалаврів!

З 8 червня на кафедрі комп'ютерно-інтегрованих технологій та метрології розпочинаються захисти дипломних робіт та проектів бакалаврів спеціальностей 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології" та 152 "Метрологія та інформаційно-вимірювальна...

Добровільне опитування науково-педагогічних працівників

З травня по червень 2018 року та в червні 2019 року Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» проводить добровільне опитування серед науково-педагогічних працівників та представників адміністрації закладів освіти на тему «Реформування...

Засідання науково-педагогічного складу кафедри

31 травня відбулося чергове засідання науково-педагогічного складу кафедри комп'ютерно-інтегрованих технологій та метрології. Були розглянуті поточні важливі питання стосовно навчального процесу, ходу подготовки до захисту дипломних проектів...

Задайте ваше питання

7 + 3 =