ФАКУЛЬТЕТ ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК

Овчаров Валерій Іванович

Доктор технічних наук, професор
  2. Заступник декана

Заступник декана з навчальної роботи

Соколова Ліна Олександрівна

Кандидат технічних наук, доцент
  3. Заступник декана

Заступник декана з виховної роботи

Мурашевич Богдан Валерійович

Асистент
  4. Диспетчер

Грипас Наталя Олександрівна

5. Диспетчер

Борисова Марія Володимирівна

6. Диспетчер

Савченко Тетяна Юріївна

7. ,

Факультет готує фахівців за ступенем бакалавра, освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста та ступенем магістра за наступними галузями знань:

Галузь знань:16 Хімічна та біоінженерія

Спеціальність: 161 Хімічні технології та інженерія

Спеціалізація: Хімічна технологія

Освітні програми:

Галузь знань:18 Виробництво та технології

Спеціальність: 181 Харчові технології

Спеціалізація: Харчова технологія та інженерія

Освітня програма:

Спеціальність: 186 Видавництво та поліграфія

Спеціалізація: Видавничо-поліграфічна справа

Освітня програма:

Необхідність розширення промислового виробництва полімерів на основі передових технологій, підготовки кваліфікованих інженерів-технологів з синтезу та переробки полімерів, розвиток наукових шкіл з хімії та технології високомолекулярних сполук Радянського Союзу у 1964 році у Дніпропетровському хіміко-технологічному інституті ім. Ф.Е. Дзержинського нового факультету – факультету технології високомолекулярних сполук (ТВМС). Першим деканом факультету була доцент О.С. Форменко (1964-1965 р.р.). У різні часи факультет ТВМС очолювали: В.М. Набівач (1965-1972 р.р.), І.М. Полянчиков (1972-1974 р.р.), Г.В. Тихонова (1974-1978 р.р.), М.С. Маловічко (1978-1985), В.П. Білоус (1985 р.), О.О. Тертишний (1985-1988 р.р.), В.А. Алексенко (1988-1992 р.р.), М.В. Бурмістр (1992-1998 р.р.), В.С. Коваленко (1988-2007 р.р.), С.А. Волкова (2007-2014 р.р.). Зараз факультет очолює д.т.н., проф. В.І. Овчаров.

Багато років у складі факультету плідно працювали кафедра процесів та апаратів хімічної технології (завідувач кафедрою д.т.н., професор П.Г. Сорока) і кафедра обчислювальної техніки та прикладної математики (завідувач кафедрою к.ф.-м.н., доцент С.А. Волкова).

У складі кафедр факультету працює 65 співробітників, серед них 8 професорів та докторів наук, 19 доцентів, 17 викладачів та асистентів, кандидатів наук. Провідними вченими-професорами факультету: В.І. Далем, І.М. Глущенком, В.Ю. Діденком, Н.К. Мощинською, Г.А. Блохом, Ю.В. Свєткіним, Е.О. Спорягіним, І.В. Ковалем, З.В. Онищенком, В.С. Кутяніною були створені наукові школи, які широко відомі за межами України. Їхні та нові наукові напрямки плідно розвивають професори та доктори наук: М.Я. Кузьменко, М.В. Бурмістр, Л.О. Сніжко, О.В. Черваков, Ю.Р. Ебіч, Н.М. Євдокименко, Ю.М. Ващенко, В.І. Овчаров.

Сьогодні факультет ТВМС нараховує 621 студент денної форми навчання та 401 студент заочної форми навчання, серед яких біля 100 студентів із країн СНД і далекого зарубіжжя. Це – найбільша студентська сім’я серед факультетів університету.

Активна різностороння спрямованість студентського життя приносить значні здобутки як у навчальній і науковій діяльності, так і у спорті, культурному удосконаленні на основі національних традицій України. Лише за останній навчальний рік на факультеті було захищено 36 магістерських дипломних робіт, 222 дипломних проектів і дипломних робіт спеціалістами, дипломувалось 260 бакалаврів. За підсумками 2014/2015 навчального року 5 студентам факультету призначено іменні стипендії, серед них Яні Сергієнко (гр. 4-МВПВ-64) – стипендію Президента України, Костянтину Замікулі (гр. 4-ТВМС-61) – стипендію Верховної Ради України. Майстер спорту України з бадмінтону Андрій Зінухов (студент гр. 4-ТВМС-63) успішно представляв державу та університет на багатьох міжнародних змаганнях. Колектив художньої самодіяльності факультету зайняв 1 місце на фестивалі ДВНЗ УДХТУ «Студентська весна» у 2009, 2013 та 2014 роках. Факультет пишається випуском яскравого таланту університету - студентки спеціальності "Переробка пластмас" Ксенії Башибулар. Факультет та університет багато років дивував та зачаровував вокал студентки гр. 5-ПП-6 Поліни Макарович. Зараз «золотим» голосом факультету також є студент гр. 4-ТВМС-63 Олексій Чумак. Активну позицію у суспільному житті факультету займають: фотограф комітету з сім’ї та молоді та факультету – студентка гр.3-ТВМС-68 Катерина Рискальчук, студентська рада гуртожитку №4 (голова – студент гр. 3-ХТПт-15 Данило Моргулець).

Окремих слів подяки за студентський добробут і порядок у гуртожитку №4 за більше, ніж 10 років роботи заслуговує завідувач Ольга Іванівна Полякова.

Найдорожчим надбанням факультету є тисячі випускників 1964-2015 років. Серед випускників факультету – віце-президент НАН України В.П. Кухар; лауреати Державної премії України В.В. Шевченко, В.І. Уваров, Ю.Р. Колесник, П.Г. Сорока; лауреат Премії Ради Міністрів СРСР Є.О. Доба. А іще – це десятки керівників великих та малих підприємств хімічної, нафтохімічної та інших галузей економіки; сотні керівників підрозділів підприємств та організацій; тисячі кваліфікованих інженерів-технологів, працею яких створюється економічний потенціал України та інших країн.